TE Connectivity Passive Product HSA5R22J
Part No.:
HSA5R22J
Datasheet:
HSA5R22J.pdf
Description:
RES CHAS MNT 0.22 OHM 5% 10W
Shipping
HSA5R22J Specifications
Packaging:
Bulk
Resistance:
220 mOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
10W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)
Height - Seated (Max):
0.354" (9.00mm)