TE Connectivity Passive Product HSA52K5J
Part No.:
HSA52K5J
Datasheet:
HSA52K5J.pdf
Description:
RES CHAS MNT 2.5K OHM 5% 10W
Shipping
HSA52K5J Specifications
Packaging:
Box
Resistance:
2.5 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
10W
Temperature Coefficient:
±30ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)
Height - Seated (Max):
0.354" (9.00mm)