TE Connectivity Passive Product HSA5055RJ
Part No.:
HSA5055RJ
Datasheet:
HSA5055RJ.pdf
Description:
RES CHAS MNT 55 OHM 5% 50W
Shipping
HSA5055RJ Specifications
Packaging:
Bulk
Resistance:
55 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
50W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
2.008" L x 1.181" W (51.00mm x 30.00mm)
Height - Seated (Max):
0.669" (17.00mm)