TE Connectivity Passive Product HSA50470RF
Part No.:
HSA50470RF
Datasheet:
HSA50470RF.pdf
Description:
RES CHAS MNT 470 OHM 1% 50W
Shipping
HSA50470RF Specifications
Packaging:
Bulk
Resistance:
470 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
50W
Temperature Coefficient:
±30ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
2.008" L x 1.181" W (51.00mm x 30.00mm)
Height - Seated (Max):
0.669" (17.00mm)