TE Connectivity Passive Product HSA25R01J
Part No.:
HSA25R01J
Datasheet:
HSA25R01J.pdf
Description:
RES CHAS MNT 0.01 OHM 5% 25W
Shipping
HSA25R01J Specifications
Resistance:
10 mOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
25W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
1.142" L x 1.102" W (29.00mm x 28.00mm)
Height - Seated (Max):
0.591" (15.00mm)