TE Connectivity Passive Product HSA2547RJ
Part No.:
HSA2547RJ
Datasheet:
HSA2547RJ.pdf
Description:
RES CHAS MNT 47 OHM 5% 25W
Shipping
HSA2547RJ Specifications
Packaging:
Bulk
Resistance:
47 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
25W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
1.142" L x 1.102" W (29.00mm x 28.00mm)
Height - Seated (Max):
0.591" (15.00mm)