TE Connectivity Passive Product HSA253K3J
Part No.:
HSA253K3J
Datasheet:
HSA253K3J.pdf
Description:
RES CHAS MNT 3.3K OHM 5% 25W
Shipping
HSA253K3J Specifications
Resistance:
3.3 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
25W
Temperature Coefficient:
±30ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
1.142" L x 1.102" W (29.00mm x 28.00mm)
Height - Seated (Max):
0.591" (15.00mm)