TE Connectivity Passive Product HSA2530RJ
Part No.:
HSA2530RJ
Datasheet:
HSA2530RJ.pdf
Description:
RES CHAS MNT 30 OHM 5% 25W
Shipping
HSA2530RJ Specifications
Packaging:
Bulk
Resistance:
30 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
25W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
1.142" L x 1.102" W (29.00mm x 28.00mm)
Height - Seated (Max):
0.591" (15.00mm)