TE Connectivity Passive Product HSA252R5G
Part No.:
HSA252R5G
Datasheet:
HSA252R5G.pdf
Description:
RES CHAS MNT 2.5 OHM 2% 25W
Shipping
HSA252R5G Specifications
Resistance:
2.5 Ohms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
25W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
1.142" L x 1.102" W (29.00mm x 28.00mm)
Height - Seated (Max):
0.591" (15.00mm)