TE Connectivity Passive Product HSA252K4J
Part No.:
HSA252K4J
Datasheet:
HSA252K4J.pdf
Description:
RES CHAS MNT 2.4K OHM 5% 25W
Shipping
HSA252K4J Specifications
Packaging:
Bulk
Resistance:
2.4 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
25W
Temperature Coefficient:
±30ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
1.142" L x 1.102" W (29.00mm x 28.00mm)
Height - Seated (Max):
0.591" (15.00mm)