TE Connectivity Passive Product HSA10R68K
Part No.:
HSA10R68K
Datasheet:
HSA10R68K.pdf
Description:
RES CHAS MNT 0.68 OHM 10% 16W
Shipping
HSA10R68K Specifications
Packaging:
Tray
Resistance:
680 mOhms
Tolerance:
±10%
Power (Watts):
16W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.827" L x 0.827" W (21.00mm x 21.00mm)
Height - Seated (Max):
0.433" (11.00mm)