TE Connectivity Passive Product HSA104K7J
Part No.:
HSA104K7J
Datasheet:
HSA104K7J.pdf
Description:
RES CHAS MNT 4.7K OHM 5% 16W
Shipping
HSA104K7J Specifications
Packaging:
Bulk
Resistance:
4.7 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
16W
Temperature Coefficient:
±30ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.827" L x 0.827" W (21.00mm x 21.00mm)
Height - Seated (Max):
0.433" (11.00mm)