TE Connectivity Passive Product HSA1030RF
Part No.:
HSA1030RF
Datasheet:
HSA1030RF.pdf
Description:
RES CHAS MNT 30 OHM 1% 16W
Shipping
HSA1030RF Specifications
Packaging:
Bulk
Resistance:
30 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
16W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.827" L x 0.827" W (21.00mm x 21.00mm)
Height - Seated (Max):
0.433" (11.00mm)