Dynapar HS35R0060H1E2
Part No.:
HS35R0060H1E2
Manufacturer:
Dynapar
Category:
Encoders
Package:
Datasheet:
HS35R0060H1E2.pdf
Description:
0060 PPR, 1" BORE DIAMETER
Shipping
HS35R0060H1E2 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Dynapar
Series:
HS35R
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Encoder Type:
Optical
Output Type:
Pulses per Revolution:
60
Voltage - Supply:
5V ~ 26V