Boyd Laconia, LLC HP-CWS-R04-207-N
Part No.:
HP-CWS-R04-207-N
Manufacturer:
Boyd Laconia, LLC
Category:
Heat Pipes, Vapor Chambers
Package:
Datasheet:
HP-CWS-R04-207-N.pdf
Description:
HEAT PIPE ROUND 4 OD 207MM
Shipping
HP-CWS-R04-207-N Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Boyd Laconia, LLC
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Heat Pipe
Attachment Method:
Epoxy or Solder
Shape:
Round
Power - Cooling:
32.0W @ 207mm
Thermal Resistance:
Wick Type:
Sintered
Length:
8.150" (207.00mm)
Width:
Height:
Diameter:
0.157" (4.00mm) OD
Operating Temperature:
-55°C ~ 180°C