3M HM-S176D1-8AP1-TG30L
Part No.:
HM-S176D1-8AP1-TG30L
Manufacturer:
3M
Category:
Hard Metric, Standard
Package:
Datasheet:
HM-S176D1-8AP1-TG30L.pdf
Description:
CONN RECEPT 176POS 2MM PRESS-FIT
Shipping
HM-S176D1-8AP1-TG30L Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
3M
Series:
MetPak™ HM
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Connector Style:
D 22
Number of Positions:
176
Number of Positions Loaded:
All
Pitch:
0.079" (2.00mm)