Amphenol ICC (FCI) HM2P07PC5110N9LF
Part No.:
HM2P07PC5110N9LF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Category:
Hard Metric, Standard
Package:
Datasheet:
HM2P07PC5110N9LF.pdf
Description:
CONN HEADER 110POS 2MM PRESS-FIT
Shipping
HM2P07PC5110N9LF Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Series:
Millipacs®
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Connector Type:
Header, Male Pins
Connector Style:
A 22
Number of Positions:
110
Number of Positions Loaded:
All
Pitch:
0.079" (2.00mm)