Amphenol ICC (FCI) HM2C01D20010N9LF
Part No.:
HM2C01D20010N9LF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Category:
Hard Metric, Standard
Package:
Datasheet:
HM2C01D20010N9LF.pdf
Description:
CONN RECEPT 20POS 2MM IDC
Shipping
HM2C01D20010N9LF Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Series:
Millipacs®
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Connector Style:
LF 4
Number of Positions:
20
Number of Positions Loaded:
All
Pitch:
0.079" (2.00mm)