Banner Engineering Corporation HLS27DWY0285C
Part No.:
HLS27DWY0285C
Datasheet:
HLS27DWY0285C.pdf
Description:
HLS27 HAZARDOUS LOCATION DUAL CO
Shipping
HLS27DWY0285C Specifications
Illumination Color:
White, Yellow
Luminous Flux:
550lm White, 170lm Yellow
Length:
11.22" (285.0mm)
Profile (W x H):
1.50" (38.1mm) Dia
Power - Rated:
Voltage - Supply:
12 ~ 30VDC
Operating Temperature:
-40°C ~ 60°C