MEAN WELL USA Inc. HLG-600H-48A
Part No.:
HLG-600H-48A
Datasheet:
HLG-600H-48A.pdf
Description:
LED DRVR CC/CV AC/DC 40.8-50.4V
Shipping
HLG-600H-48A Specifications
Series:
HLG-600H (600W)
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
40.8 ~ 50.4V
Current - Output (Max):
12.5A
Power (Watts):
600 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Dimming:
Features:
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:
IP65
Operating Temperature:
-40°C ~ 90°C
Efficiency:
96%
Size / Dimension:
9.97" L x 5.67" W x 1.91" H (253.2mm x 144.0mm x 48.5mm)