MEAN WELL USA Inc. HLG-600H-12A
Part No.:
HLG-600H-12A
Datasheet:
HLG-600H-12A.pdf
Description:
LED DVR CCCV ACDC 10.2-12.6V 40A
Shipping
HLG-600H-12A Specifications
Series:
HLG-600H (600W)
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
10.2 ~ 12.6V
Current - Output (Max):
40A
Power (Watts):
480 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Dimming:
Features:
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:
IP65
Operating Temperature:
-40°C ~ 90°C
Efficiency:
92.5%
Size / Dimension:
9.97" L x 5.67" W x 1.91" H (253.2mm x 144.0mm x 48.5mm)