MEAN WELL USA Inc. HLG-480H-48A
Part No.:
HLG-480H-48A
Datasheet:
HLG-480H-48A.pdf
Description:
LED DVR CCCV ACDC 40.8-50.4V 10A
Shipping
HLG-480H-48A Specifications
Series:
HLG-480H (480W)
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
40.8 ~ 50.4V
Current - Output (Max):
10A
Power (Watts):
480 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Dimming:
Features:
OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:
IP65
Operating Temperature:
-40°C ~ 90°C
Efficiency:
95%
Size / Dimension:
9.26" L x 4.92" W x 1.72" H (235.2mm x 125.0mm x 43.8mm)