MEAN WELL USA Inc. HLG-40H-12
Part No.:
HLG-40H-12
Datasheet:
HLG-40H-12.pdf
Description:
LED DVR CC/CV ACDC 7.2-12V 3.33A
Shipping
HLG-40H-12 Specifications
Series:
HLG-40H (40W)
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
7.2 ~ 12V
Current - Output (Max):
3.33A
Power (Watts):
40 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Dimming:
Features:
OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:
IP67
Operating Temperature:
-40°C ~ 80°C
Efficiency:
86.5%
Size / Dimension:
5.80" L x 2.42" W x 1.45" H (147.2mm x 61.5mm x 36.8mm)