MEAN WELL USA Inc. HLG-320H-54A
Part No.:
HLG-320H-54A
Datasheet:
HLG-320H-54A.pdf
Description:
LED DVR CC/CV AC/DC 49-58V 5.95A
Shipping
HLG-320H-54A Specifications
Series:
HLG-320H (320W)
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
49 ~ 58V
Current - Output (Max):
5.95A
Power (Watts):
321 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Ratings:
IP65
Operating Temperature:
-40°C ~ 90°C
Efficiency:
95%
Size / Dimension:
8.87" L x 3.54" W x 1.72" H (225.2mm x 90.0mm x 43.8mm)