MEAN WELL USA Inc. HLG-320H-36B
Part No.:
HLG-320H-36B
Datasheet:
HLG-320H-36B.pdf
Description:
LED DRVR CC/CV AC/DC 18-36V 8.9A
Shipping
HLG-320H-36B Specifications
Series:
HLG-320H (320W)
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
36V
Current - Output (Max):
8.9A
Power (Watts):
320 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Dimming:
Analog, PWM
Ratings:
IP67
Operating Temperature:
-40°C ~ 90°C
Efficiency:
95%
Size / Dimension:
8.87" L x 3.54" W x 1.72" H (225.2mm x 90.0mm x 43.8mm)