MEAN WELL USA Inc. HLG-320H-36A
Part No.:
HLG-320H-36A
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Category:
LED Drivers
Package:
Datasheet:
HLG-320H-36A.pdf
Description:
LED DRVR CC/CV AC/DC 32-39V 8.9A
Shipping
HLG-320H-36A Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Series:
HLG-320H (320W)
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Type:
Constant Current, Voltage
Topology:
AC DC Converter
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
32 ~ 39V
Current - Output (Max):
8.9A
Power (Watts):
320 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Dimming:
Features:
OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:
IP65
Operating Temperature:
-40°C ~ 90°C
Efficiency:
95%
Termination Style:
Wire Leads
Size / Dimension:
8.87" L x 3.54" W x 1.72" H (225.2mm x 90.0mm x 43.8mm)