MEAN WELL USA Inc. HLG-240H-C700B
Part No.:
HLG-240H-C700B
Datasheet:
HLG-240H-C700B.pdf
Description:
LED DRVR CC AC/DC 178-357V 700MA
Shipping
HLG-240H-C700B Specifications
Series:
HLG-240H (240W)
Type:
Constant Current
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
178 ~ 357V
Current - Output (Max):
700mA
Power (Watts):
250 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Dimming:
Analog, PWM
Features:
OTP, OVP, SCP
Ratings:
IP67
Operating Temperature:
-40°C ~ 90°C
Efficiency:
93.5%
Size / Dimension:
8.67" L x 2.68" W x 1.53" H (220.2mm x 68.0mm x 38.8mm)