MEAN WELL USA Inc. HLG-240H-48A
Part No.:
HLG-240H-48A
Datasheet:
HLG-240H-48A.pdf
Description:
LED DVR CC/CV ACDC 44.8-51.2V 5A
Shipping
HLG-240H-48A Specifications
Series:
HLG-240H (240W)
Type:
Constant Current, Voltage
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
44.8 ~ 51.2V
Current - Output (Max):
5A
Power (Watts):
240 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Dimming:
Features:
OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:
IP65
Operating Temperature:
-40°C ~ 90°C
Efficiency:
93%
Size / Dimension:
8.67" L x 2.68" W x 1.53" H (220.2mm x 68.0mm x 38.8mm)