MEAN WELL USA Inc. HLG-185H-42B
Part No.:
HLG-185H-42B
Datasheet:
HLG-185H-42B.pdf
Description:
LED DRVR CC/CV AC/DC 21-42V 4.4A
Shipping
HLG-185H-42B Specifications
Series:
HLG-185H (185W)
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
42V
Current - Output (Max):
4.4A
Power (Watts):
185 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Dimming:
Analog, PWM
Features:
OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:
IP67
Operating Temperature:
-40°C ~ 90°C
Efficiency:
94%
Size / Dimension:
8.03" L x 2.68" W x 1.53" H (204.0mm x 68.0mm x 38.8mm)