MEAN WELL USA Inc. HLG-150H-48A
Part No.:
HLG-150H-48A
Datasheet:
HLG-150H-48A.pdf
Description:
LED DRVR CC/CV AC/DC 43-53V 3.2A
Shipping
HLG-150H-48A Specifications
Series:
HLG-150H (150W)
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
43 ~ 53V
Current - Output (Max):
3.2A
Power (Watts):
154 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Dimming:
Features:
OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:
IP65
Operating Temperature:
-40°C ~ 90°C
Efficiency:
94%
Size / Dimension:
8.03" L x 2.68" W x 1.53" H (204.0mm x 68.0mm x 38.8mm)