MEAN WELL USA Inc. HLG-100H-24
Part No.:
HLG-100H-24
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Category:
LED Drivers
Package:
Datasheet:
HLG-100H-24.pdf
Description:
LED DRVR CC/CV AC/DC 12-24V 4A
Shipping
HLG-100H-24 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Series:
HLG-100H (100W)
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Type:
Constant Current, Voltage
Topology:
AC DC Converter
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
12 ~ 24V
Current - Output (Max):
4A
Power (Watts):
96 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Dimming:
Features:
OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:
IP67
Operating Temperature:
-40°C ~ 80°C
Efficiency:
93%
Termination Style:
Wire Leads
Size / Dimension:
7.72" L x 2.68" W x 1.53" H (196.0mm x 68.0mm x 38.8mm)