Hirose Electric Co Ltd HIF3C-30D-2.54C(03)
Part No.:
HIF3C-30D-2.54C(03)
Category:
Rectangular Connector Housings
Package:
Datasheet:
HIF3C-30D-2.54C(03).pdf
Description:
CONN SOCKET HSG 30POS 2.54MM
Shipping
HIF3C-30D-2.54C(03) Specifications
Series:
HIF3C
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Connector Type:
Socket
Contact Type:
Female Socket
Number of Positions:
30
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)