Hirose Electric Co Ltd HIF3C-20D-2.54C
Part No.:
HIF3C-20D-2.54C
Category:
Rectangular Connector Housings
Package:
Datasheet:
HIF3C-20D-2.54C.pdf
Description:
CONN SOCKET HSG 20POS 2.54MM
Shipping
HIF3C-20D-2.54C Specifications
Series:
HIF3C
Connector Type:
Socket
Contact Type:
Female Socket
Number of Positions:
20
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)