Hirose Electric Co Ltd HIF3B-34D-2.54R
Part No.:
HIF3B-34D-2.54R
Category:
Free Hanging, Panel Mount
Package:
Datasheet:
HIF3B-34D-2.54R.pdf
Description:
CONN SOCKET 34POS IDC 28AWG GOLD
Shipping
HIF3B-34D-2.54R Specifications
Packaging:
Bulk
Connector Type:
Socket
Number of Positions:
34
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Fastening Type:
Cable Termination:
IDC
Wire Type:
Ribbon Cable
Wire Gauge:
28 AWG