Hirose Electric Co Ltd HIF2E-34D-2.54RB(20)
Part No.:
HIF2E-34D-2.54RB(20)
Datasheet:
HIF2E-34D-2.54RB(20).pdf
Description:
CONN HOUSING 2.54MM DUAL
Shipping
HIF2E-34D-2.54RB(20) Specifications
Number of Positions:
34
Cable Pitch:
0.050" (1.27mm)
Board-Side Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Wire Gauge:
28 AWG