Mini-Circuits HFCN-1600+
Part No.:
HFCN-1600+
Manufacturer:
Mini-Circuits
Category:
Ceramic Filters
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HFCN-1600+.pdf
Description:
LTCC HIGH PASS FILTER, 1650 - 50
Shipping
HFCN-1600+ Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Mini-Circuits
Series:
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Frequency:
3.325GHz Center
Impedance:
50Ohm
Bandwidth:
3.35 GHz
Insertion Loss:
Filter Type:
High Pass
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height (Max):
0.037" (0.94mm)