3M HF625/22-100M
Part No.:
HF625/22-100M
Datasheet:
HF625/22-100M.pdf
Description:
CBL RIBN 22COND 0.039 GRY 328.1'
Shipping
HF625/22-100M Specifications
Packaging:
Spool
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Number of Conductors:
22
Pitch:
0.039" (1.00mm)
Length:
328.1' (100.00m)
Wire Gauge:
28 AWG
Conductor Strand:
7 Strands / 36 AWG
Ribbon Thickness:
0.035" (0.89mm)
Ribbon Width:
0.866" (22.00mm)
Voltage:
300 V
Features:
-40°C ~ 105°C