3M HF625/20-100M
Part No.:
HF625/20-100M
Datasheet:
HF625/20-100M.pdf
Description:
CBL RIBN 20COND FLAT 0.039 GRAY
Shipping
HF625/20-100M Specifications
Packaging:
Digi-Spool®, Continuous Spool
Product Status:
Active
Number of Conductors:
20
Pitch:
0.039" (1.00mm)
Length:
Enter Number of Meters in Order Quantity
Wire Gauge:
28 AWG
Conductor Strand:
7 Strands / 36 AWG
Ribbon Thickness:
0.035" (0.89mm)
Ribbon Width:
0.787" (20.00mm)
Voltage:
300 V
Features:
-40°C ~ 105°C