3M HF625/18-100M
Part No.:
HF625/18-100M
Datasheet:
HF625/18-100M.pdf
Description:
CBL RIBN 18COND 0.039 GRAY 98.4'
Shipping
HF625/18-100M Specifications
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Conductors:
18
Pitch:
0.039" (1.00mm)
Length:
98.4' (30.00m)
Wire Gauge:
28 AWG
Conductor Strand:
7 Strands / 36 AWG
Ribbon Thickness:
0.035" (0.89mm)
Ribbon Width:
0.709" (18.01mm)
Voltage:
300 V
Features:
-40°C ~ 105°C