Hoffman Enclosures, Inc. HF1326414
Part No.:
HF1326414
Manufacturer:
Hoffman Enclosures, Inc.
Category:
Rack Thermal Management
Package:
Datasheet:
HF1326414.pdf
Description:
IP54 13" 376 FILTER FAN 230V 703
Shipping
HF1326414 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Hoffman Enclosures, Inc.
Series:
HF
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Fan
Voltage - Input:
230VAC
Specifications:
Fan, AC, Square, 395 CFM
Size / Dimension:
6.30" L x 12.83" W x 12.80" H (160.0mm x 326.0mm x 325.0mm)