3M HF100/24TP 100
Part No.:
HF100/24TP 100
Manufacturer:
3M
Category:
Flat Ribbon Cables
Package:
Datasheet:
HF100/24TP 100.pdf
Description:
CBL RIBN 24COND TWIST PAIR 50'
Shipping
HF100/24TP 100 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
3M
Series:
HF100
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Cable Type:
Flat Twisted Pair
Number of Conductors:
24 (12 Pair Twisted)
Pitch:
0.050" (1.27mm)
Length:
50.0' (15.24m)
Wire Gauge:
28 AWG
Conductor Strand:
7 Strands / 36 AWG
Shielding:
Unshielded
Jacket Color:
Blue, White
Ribbon Thickness:
0.070" (1.78mm)
Ribbon Width:
1.200" (30.48mm)
Jacket (Insulation) Material:
Polyolefin (PO)
Voltage:
150 V
Operating Temperature:
Ratings:
Features:
-40°C ~ 105°C
Ratings:
UL Style 21008
Termination:
Reset All
Search Similar
Result:
HF100/24TP 100 FAQ
1. How to order HF100/24TP 100 on CEX ELECTRONICS LIMITED?
3. Are the HF100/24TP 100 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HF100/24TP 100?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as HF100/24TP 100 pin diagram, HF100/24TP 100 datasheet?