HAUBER Elektronik HE101.01.16.00.00.00.050
Part No.:
HE101.01.16.00.00.00.050
Manufacturer:
HAUBER Elektronik
Category:
Vibration Sensors
Package:
Cylinder, Threaded - M8
Datasheet:
HE101.01.16.00.00.00.050.pdf
Description:
Vibration Sensor EX
Shipping
HE101.01.16.00.00.00.050 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
HAUBER Elektronik
Series:
HE101
Package/Case:
Cylinder, Threaded - M8
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Sensor Type:
Vibration
Sensing Range:
10Hz ~ 1kHz
Sensitivity:
Output Type:
Analog
Power - Rated:
10V ~ 30V / 50mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C