Broadcom Limited HDSP-2531
Part No.:
HDSP-2531
Manufacturer:
Broadcom Limited
Category:
LED Dot Matrix and Cluster
Package:
Datasheet:
HDSP-2531.pdf
Description:
LED DISPLAY 5X7 8CHAR 5MM YLW
Shipping
HDSP-2531 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Broadcom Limited
Series:
HDSP-253x
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Millicandela Rating:
7.5mcd
Internal Connection:
Size / Dimension:
1.69" L x 0.45" W x 0.21" H (42.93mm x 11.43mm x 5.31mm)