ams-OSRAM USA INC. HDSP2112S
Part No.:
HDSP2112S
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Category:
LED Dot Matrix and Cluster
Package:
Datasheet:
HDSP2112S.pdf
Description:
DISPLAY 8CHAR .200" HI EFF RED
Shipping
HDSP2112S Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Series:
Intelligent Display®
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Millicandela Rating:
330µcd
Internal Connection:
Size / Dimension:
1.68" L x 0.77" W x 0.21" H (42.67mm x 19.58mm x 5.31mm)