PUI Audio, Inc. HD-PAB2001-LW100
Part No.:
HD-PAB2001-LW100
Manufacturer:
PUI Audio, Inc.
Category:
Buzzer Elements, Piezo Benders
Package:
Datasheet:
HD-PAB2001-LW100.pdf
Description:
BUZZER ELEMENT FDBK 20MM 40UM
Shipping
HD-PAB2001-LW100 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
PUI Audio, Inc.
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Frequency:
Voltage - Input (Max):
95V p-p
Type:
Feedback
Impedance:
Capacitance @ Frequency:
60000pF @ 100Hz
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.787" Dia (20.00mm)