Amphenol Aerospace Operations HDB-M4-080M242X
Part No.:
HDB-M4-080M242X
Manufacturer:
Amphenol Aerospace Operations
Category:
Specialized
Package:
Datasheet:
HDB-M4-080M242X.pdf
Description:
MOTHER BOARD 80POS
Shipping
HDB-M4-080M242X Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Amphenol Aerospace Operations
HBD
Bag
Active
Connector Usage:
Backplane, Motherboard
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Connector Style:
High Density (HDC, HDI, HPC)
Number of Positions:
80
Number of Positions Loaded:
All
Pitch:
0.070" (1.78mm)