Broadcom Limited HCPL-5150-100
Part No.:
HCPL-5150-100
Package:
8-SMD Butt Joint
Datasheet:
HCPL-5150-100.pdf
Description:
OPTOISO 1.5KV 1CH GATE DVR 8DIP
Shipping
HCPL-5150-100 Specifications
Package/Case:
8-SMD Butt Joint
Packaging:
Tube
Voltage - Isolation:
1500VDC
Common Mode Transient Immunity (Min):
10kV/µs
Current - Output High, Low:
500mA, 500mA
Current - Peak Output:
600mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
1.5V
Current - DC Forward (If) (Max):
25 mA
Voltage - Output Supply:
15V ~ 30V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C