Broadcom Limited HCPL-5121-300
Part No.:
HCPL-5121-300
Package:
8-CSMD, Gull Wing
Datasheet:
HCPL-5121-300.pdf
Description:
OPTOISO 1.5KV 1CH GT DVR 8DIP GW
Shipping
HCPL-5121-300 Specifications
Package/Case:
8-CSMD, Gull Wing
Packaging:
Bulk
Voltage - Isolation:
1500VDC
Common Mode Transient Immunity (Min):
10kV/µs
Current - Output High, Low:
2A, 2A
Current - Peak Output:
2.5A
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
1.5V
Current - DC Forward (If) (Max):
25 mA
Voltage - Output Supply:
15V ~ 30V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C