Broadcom Limited HCPL-3150-500E
Part No.:
HCPL-3150-500E
Datasheet:
HCPL-3150-500E.pdf
Description:
OPTOISO 3.75KV 1CH GT DVR 8DIP
Shipping
HCPL-3150-500E Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Common Mode Transient Immunity (Min):
15kV/µs
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max):
500ns, 500ns
Pulse Width Distortion (Max):
300ns
Rise / Fall Time (Typ):
100ns, 100ns
Current - Output High, Low:
500mA, 500mA
Current - Peak Output:
600mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
1.5V
Current - DC Forward (If) (Max):
25 mA
Voltage - Output Supply:
15V ~ 30V
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C