Panduit Corp HCMP06B12-C20
Part No.:
HCMP06B12-C20
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Cable Supports and Fasteners
Package:
Datasheet:
HCMP06B12-C20.pdf
Description:
CBL CLIP WIRE SADDLE BLACK ARROW
Shipping
HCMP06B12-C20 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
Clip, Wire Saddle
Type Attributes:
Webbed
Opening Size:
0.236" ~ 0.472" (6.00mm ~ 12.00mm)
Mounting Type:
Arrowhead, Winged
Material:
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Color:
Black
Length:
0.748" (19.00mm)
Width:
0.374" (9.50mm)
Height:
0.768" (19.50mm)
Panel Hole Size:
0.248" ~ 0.283" (6.30mm ~ 7.20mm)